تبلیغات شما اینجا پکیج تصفیه فاضلاب
بستن تبلیغات [X]
نحوه چاپ روی شیشه: روش ها و گزینه ها توضیح داده شده است

نحوه چاپ روی شیشه: روش ها و گزینه ها توضیح داده شده است

چاپ بر روی شیشه می تواند کاربردها و ارزش آن را افزایش داده و امکانات طراحی سطح زیبا و کاربردی و طیف گسترده ای از کاربرد را گسترش دهد.

چاپ روی شیشه می تواند کاربردها و ارزش شیشه را افزایش دهد و امکانات طراحی های زیبا و کاربردی و طیف وسیعی از برنامه ها را گسترش دهد. صنعتی ، تجاری ، خودرو ، طراحی داخلی و معماری. شیشه یک ماده سنتی است که برای اهداف تزئینی به یک رسانه مدرن تبدیل شده است. شخصی که از نحوه چاپ روی شیشه تعجب می کند ، می فهمد که گزینه ها و تکنیک های مختلفی برای انتخاب وجود دارد.

فن آوری های پیشرفته برای چاپ روی شیشه نه تنها نوید پتانسیل طراحی را می دهند ، بلکه به منظور ارتقا flex انعطاف پذیری ، دوام و پایداری سطح خارجی و داخلی نیز عمل می کنند. دو رویکرد اصلی چاپ روی شیشه ، چاپ روی صفحه و چاپ شیشه و سرامیک دیجیتال است. هر دو روش با استفاده از تکنیک های مختلف ، انواع تجهیزات و جوهرها ، نتایج و مزایای بسیار خوبی را ارائه می دهند ، با درجات مختلف قابلیت انعطاف پذیری و هزینه. گزینه سوم چاپ دیجیتال UV است که مزایای چاپ دیجیتال را ارائه می دهد ، اما به طور معمول نمی تواند با دوام بالای چاپ صفحه یا چاپ دیجیتال سرامیک مطابقت داشته باشد.

گزینه های اصلی چاپچاپ صفحه روی شیشه

روش چاپ صفحه در واقع یک روش سنتی است که برای چندین دهه با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است. چاپ صفحه برای هر دو سطح داخلی و خارجی مناسب است و از دوام بالایی برخوردار است. در این روش از استنسیل و صفحه مشبک برای ایجاد طرح استفاده می شود. جوهر با استفاده از چسب بر روی صفحه پخش می شود. در حالی که استنسیل مناطق خاصی از شیشه را مسدود می کند ، دیگران را باز می گذارد تا جوهر عبور کند. نتیجه یک تصویر ، الگو یا عنصر طراحی با کیفیت است. سپس جوهر "شلیک" می شود تا به لیوان بچسبد. چاپ صفحه روی شیشه حداکثر به چهار رنگ محدود می شود. هر رنگ به یک تنظیم طولانی و زمان آماده سازی و هزینه های ثابت بالا نیاز دارد. چاپ صفحه برای تولید چاپ شیشه با حجم بالا در کاربردهای تجاری ، صنعتی و معماری ایده آل است.

چاپ دیجیتال روی شیشه

انعطاف پذیری چاپ دیجیتال روی شیشه ، دنیای جدیدی از گزینه ها و مزایای جذاب را برای پردازنده های شیشه ای ، معماران و طراحان باز می کند.
برای چاپ دیجیتال روی شیشه دو روش وجود دارد: چاپ قابل درمان با اشعه ماورا بنفش ، و چاپ دیجیتال سرامیک.


• فناوری چاپ دیجیتال UV از جوهرهای آلی استفاده می کند و از اشعه ماوراio بنفش برای ترمیم (خشک کردن) جوهر روی سطح شیشه استفاده می کند. این فناوری ترکیبات رنگی نامحدود را امکان پذیر می کند. چاپ UV دیجیتال روشی سریع و اقتصادی برای چاپ تصاویر با کیفیت و قابل تنظیم بر روی شیشه برای کاربردهای کوتاه مدت معماری و طراحی داخلی است. با این حال ، دوام و مقاومت در برابر خراش محدود است و کمبود جوهر عملکردی وجود دارد.


• چاپ سرامیک دیجیتال روی شیشه رویکردی متفاوت با UV دیجیتال دارد. با چاپ دیجیتال سرامیک ، جوهرها حاوی فریت سرامیکی (در اصل نانو ذرات شیشه مخلوط با رنگدانه های رنگی) هستند و پس از چاپ در شیشه ذوب می شوند ، به این ترتیب جوهرها به یک قطعه جدایی از شیشه های چاپ شده تبدیل می شوند. در مقایسه ، جوهرهای UV دیجیتال درون شیشه ذوب نمی شوند. بلکه آنها را در بالای شیشه قرار داده و سپس درمان می کنند ، و یک لایه چاپی بسیار نازک روی سطح شیشه ایجاد می کنند.


فناوری چاپ شیشه و سرامیک دیجیتال - ابتکاری و همه کاره

چاپ شیشه و سرامیک دیجیتال فرصت های گسترده و راه حل های همه کاره با انعطاف پذیری نامحدود طراحی و توانایی ترکیب خلاقیت با عملکرد بالا برای برنامه های طراحی در هر مقیاس را ارائه می دهد. به این هزینه و زمان راه اندازی کم اضافه کنید ، و این فناوری نوآورانه راهی عالی برای ترکیب رنگ و سبک زنده برای کارهای چاپی سفارشی و کاربردهای کاربردی مانند شیشه اتومبیل است. یکی دیگر از مزایای فن آوری چاپ شیشه و سرامیک دیجیتال ، توانایی تولید محصولات منحصر به فرد است که می تواند جلوه های طبیعی را با یک پالت رنگ نامحدود در خود داشته باشد.


جوهرهای سرامیکی دیجیتال ، مانند مرکب های ساخته شده توسط Dip-Tech ، ابتکاری ترین و همه کاره ترین جوهرها برای چاپ روی شیشه هستند. آنها قابلیت های بیشتری را برای برنامه های داخلی و خارجی فراهم می کنند ، مانند کنترل خورشیدی ، مقاومت در برابر تابش خیره کننده و انعکاس ، و انتشار نور و کنترل انتقال نور که مطابق با استانداردهای صنعت و دوام مورد نیاز است.


نگرانی فزاینده مهم برای پرداختن به این سوال که چگونه روی شیشه چاپ می کنید عملکرد محیطی است. در این زمینه نیز چاپ سرامیک دیجیتال می درخشد. ابزارهای اختصاصی نرم افزاری ، مانند ماشین حساب عملکرد شیشه ای چاپ شده با انرژی Dip ، محاسبه عملکرد صرفه جویی در انرژی طراحی های سطح قبل از چاپ را آسان می کند. و وقتی نوبت به طراحی می رسد - تنها محدودیت تخیل شماست!


تقاضای زیاد بازار برای قابلیت های سازگار با محیط زیست ، خلاقیت ، و تزئینی در طراحی سطح روی شیشه ، باعث می شود چاپ سرامیکی دیجیتال روی شیشه ، یک رقابت حیاتی داشته باشد که فرصت های جدیدی را فراهم می کند ، با پتانسیل طراحی بی نهایت سطح برای شیشه های معماری و تزئینی ، و همچنین برای صنعتی و برنامه های تجاریicon تعداد بازدید : 8820
  • نوشته : بیتا کیانی
  • جمعه 24 بهمن 1399